• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Arslan Senki - 13

Nakamura

Team Murachnia
Shinobi Legend

Arslan Senki - Episodul 13 - Tradus în română - RoSub
Download & Online

720p:::meganz: - :gdrive: - :solidfiles: - :stream:
480p:::meganz: - :solidfiles: - :userfiles:

Traducere: Hathor
Verificare: Nakamura
Editare: Nakamura
Encodare: Nakamura

Ultima editare de un moderator:

Erik

Never good enough
Sunt curios totusi ce a fost scris in scrisoarea aia, si la ce s-ar referit cand a spus ca Hermes este ultimul mostenitor al familiei regale a Parsului. Adica... Arslan stiu ca nu e fiul lui Andragoras (sau cum s-o scrie), ci al altei familii regale. In scrisoarea primita de Bahman scrie toate astea.

adyyy3

Jonin
Sunt curios totusi ce a fost scris in scrisoarea aia, si la ce s-ar referit cand a spus ca Hermes este ultimul mostenitor al familiei regale a Parsului. Adica... Arslan stiu ca nu e fiul lui Andragoras (sau cum s-o scrie), ci al altei familii regale. In scrisoarea primita de Bahman scrie toate astea.
Pai daca erai mai atent pe la primele episoade,spunea acolo ca Hermes este fiul fratelui m-ai mare al lui Andragoras...adevaratul mostenitor al tronului din Pars.

hahaha!
Nici măcar progenitura unui urzupator nu este Arslan! Cum a spus și Bahman când Daryun a vrut să se ducă după Hermes; ”Dacă îl ucideți, ultimul moștenitor al familiei regale a Parsului va muri odată cu el.„
Tocmai ni s-a dezvăluit un adevăr. Adevărul pe care Vahriz îl știa ,adevărul de care însuși prințul ne-a povestit. El nu-și amintea să fi fost prinț până când a ajuns la curtea regală!
Cred din ce în ce mai mult în ideea că Arslan nu este fiul lui familiei regale!
Mulțumesc pt episod!

Tyira

Capitan
Vorbele lui Bahman,copilaria lui traita in afara palatului,faptul ca tatal sau nu a aratat niciodata iubire fata de el,sunt cateva semne care indica ca printul Arslan nu este cine se crede a fi.Bahman a gasit o solutie prin care a putut sa-i indeplineasca dorinta prietenului sau,dar si scape de povara adevarului.

Your email address will not be publicly visible. We will only use it to contact you to confirm your post.
Sus