• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Arslan Senki - 17

Nakamura

Team Murachnia
Shinobi Legend

Arslan Senki - Episodul 17 - Tradus în română - RoSub
Download & Online

720p: ::meganz: - :gdrive: - :solidfiles: - :stream:
480p: ::meganz: - :solidfiles: - :stream:

Traducere: Hathor
Verificare: Nakamura
Editare: Nakamura
Encodare: Nakamura

Ultima editare de un moderator:

ShadowXsc

Membru Aogiri
Frumoasă bătălia lui Daryun, chiar nu m-așteptam s-o ia așa o întorsătură.
Prințul începuse să dispere, m-a făcut să mă îndoiesc și eu pentru câteva clipe.
Cam riscant planul, dar eficient.
Până la urmă Arslan a fost protejat de Jaswant, care trebuia să fie mort de mult, good deal, Arslan, good deal....
Din câte văd în preview, Ranjendra are și altă față, mă așteptasem la asta.
Mă întreb ce se va întâmpla.

Mulțumesc pentru episod.

Kosumin

Akatsuki
Un episod superb:x. Imi place cum incepe sa se complice anime-ulm asta. [Daca ar fi sa reprosez un lucru acestui anime ar fi acela ca se folosete de ''fantastic'' fara sa fie nevoie, de esemplu magicianul acela cu pelerina neaagra si masca sau monstrul asta de om din acest episod]

Multumesc echipei care se ocupa de acest proiect. Nu ma asteptam sa para 17 asa repede:D.

P.S.: Imi este dor de openingul si endingul vechi:>.

Bahadur ,pe lângă faptul că era mare ,avea și viteză. Ia dat acel picior lui Dayrun, fix, direct în plin.
Mi-a plăcut de fermitatea prințului Arslan atunci când ia zis lui Rajendra că dacă Dayrun pățește ceva îi atârnă capul lui și-a lui Bahadur la porțile palatului. Aia a fost o vorbă cam mare ,spusă la repezeală ,însă cred că cele două capete tot erau atârnate acolo.
Se pare că Rajendra nu este ceea ce pare, este un actor atât de bun,încât s-a păcălit pe sine.
Mulțumesc pt episod!

Tyira

Capitan
Iata ca mai exista razboinici care ii impun probleme lui Daryun.Razboinic fiind o descriere frumoasa pentru acea creatura.Ma si miram ca Gadevi sa-si accepte infrangerea si sa-si plece capul in fata fratelui mai mic,dar a devenit chiar jalnic in cele din urma.

Sus