• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Arslan Senki Fuujin Ranbu - 01

Nakamura

Team Murachnia
Shinobi Legend

Arslan Senki Fuujin Ranbu - Episodul 01 - Invazia Armatei Turaniene
Tradus în română - Download & Online

720p:
::meganz: - :gdrive: - :solidfiles: - :stream: - :torrent:
480p: ::meganz: - :solidfiles: - :stream:

Traducere: Hathor
Verificare: Nakamura
Editare: Nakamura
Encodare: Nakamura

NoGameNoLife

Akatsuki
Sa-ti dea dumnezeu sanatate si maicuta domnului impreuna cu el ca sa nu-l lase singure la greu.
Ba deci m-am uitat la sezonul 1 acum cateva saptamani daca nu ma insel si chiar voiam sa apara sezonul 2 ,deci cum ziceam faci o treaba buna deci continua ! :)
Multumesc pentru episod.
Ps : Pentru cei care nu stiu seria este facuta de cel care a facut si Fullmetal Alchemist Brotherhood si de accea o urmaresc cu drag.

Sincer nu mă așteptam că să apară așa repede sezonul 2 wow așa ar trebui să apărat la toate anime-uri sezonul 2 sau 3 repede nu după 2 sau 3 ani sau alte anime-uri 7 ani sau 5 e prea mult dar ms pentru traducere dar la Fairy Tail Manga 492 când apare în română doar întreb dacă o să mai apărat?

ShadowXsc

Membru Aogiri
Care erau șansele ca tipul ăla să scape (Andragoras parcă).
Care erau șansele ca el să știe stil de luptă pentru prizonieri, cu lanțurile, dacă nu era prins în lanțuri?
Care erau șansele să poată rupe din temelii lanțurile alea?
Care erau.. oh, las-o baltă.
De abia aștept să-i văd reacția lui Arslan când va ajunge în capitală.

Mulțumesc pentru episod.

Nu inteleg cum vor pune toate raspunsurile intr-un singur sezon de 8 episode?...
Haideti sa va spun cum stam. Tot timpul am avut impresia ca Narasus l-a trimis pe Give dupa o persoana, ma gandeam ca dupa insusi Oreses. Sezonul trecut am crezut, dupa terminarea lui, ca Andragoras l-a incatusat undeva pe Oreses fiindca nu avusese suflet sa-l ucida. Gandindu-se cu totii ca ,cu Andragoras ,incatusat si ,sau ,pe cale sa moara ,asa gandea Narasus ,Oreses va fi singurul care il va pune cu botul pe labe pe Hermes.
De ce? Adica ,hei ,Hermes este fiul lui Oreses.Da. Doar ca la vederea Mastii Argintii, Oreses ar fi inteles ca defapt fiul lui murise si ramasese doar acest demon numit Masca Argintie. Defapt ,si de drept ,Narasus l-a trimis pe Give dupa sabie pentru ca cel ce detine sabia aceia este mostenitor incotestabil pt Ecbatana.
Andragoras , dupa ce scapa .face cateva lucruri interesante. Pune la indoiala existenta reala a lui Hermes. Am impresia ca Masca Argintie este legat de catre acel vrajitor, iar Masca Argintie, in corpul lui Hermes, este doar o marioneta in mana vrajitorului.
Apoi, totodata cu evadarea lui Andragroas si dialogul cu regina se ridica ipoteza urmatoare; Hermes era\este fiul lui Oreses si-al Tahamine.
Pana la urma Arslan a fost adus la palat dintr-o familie din Ecbatana, ;i deci. nu are ange regal. Narasus si Dayrun stiu asta, de aceia au nevoie de sabie pt legitimitatea lui Arslan.
De ce?
Fiindca este singurul ce pote conduce Ecbatana. Mai nou, este singurul ce poate unii Ecbatana cu Lusitania.
Cum?
Lunad-o de sotie pe Etoile.
Multumesc pt ep!

Alibaba2012

Shinigami
Nu inteleg cum vor pune toate raspunsurile intr-un singur sezon de 8 episode?...
Haideti sa va spun cum stam. Tot timpul am avut impresia ca Narasus l-a trimis pe Give dupa o persoana, ma gandeam ca dupa insusi Oreses. Sezonul trecut am crezut, dupa terminarea lui, ca Andragoras l-a incatusat undeva pe Oreses fiindca nu avusese suflet sa-l ucida. Gandindu-se cu totii ca ,cu Andragoras ,incatusat si ,sau ,pe cale sa moara ,asa gandea Narasus ,Oreses va fi singurul care il va pune cu botul pe labe pe Hermes.
De ce? Adica ,hei ,Hermes este fiul lui Oreses.Da. Doar ca la vederea Mastii Argintii, Oreses ar fi inteles ca defapt fiul lui murise si ramasese doar acest demon numit Masca Argintie. Defapt ,si de drept ,Narasus l-a trimis pe Give dupa sabie pentru ca cel ce detine sabia aceia este mostenitor incotestabil pt Ecbatana.
Andragoras , dupa ce scapa .face cateva lucruri interesante. Pune la indoiala existenta reala a lui Hermes. Am impresia ca Masca Argintie este legat de catre acel vrajitor, iar Masca Argintie, in corpul lui Hermes, este doar o marioneta in mana vrajitorului.
Apoi, totodata cu evadarea lui Andragroas si dialogul cu regina se ridica ipoteza urmatoare; Hermes era\este fiul lui Oreses si-al Tahamine.
Pana la urma Arslan a fost adus la palat dintr-o familie din Ecbatana, ;i deci. nu are ange regal. Narasus si Dayrun stiu asta, de aceia au nevoie de sabie pt legitimitatea lui Arslan.
De ce?
Fiindca este singurul ce pote conduce Ecbatana. Mai nou, este singurul ce poate unii Ecbatana cu Lusitania.
Cum?
Lunad-o de sotie pe Etoile.
Multumesc pt ep!
Nu cred ca vor pune toate raspunsurile in cele 8 episoade, sunt totusi 16 romane publicate intre1986-2016. Probabil actiunea se va termina in acelasi punct in care s-a terminat in primele 6 OVA (ma refer la cele din 1991 - 1995) sau un pic dupa acel punct. Nakamura multam fain de traducerea episodului.

dragos_01

Chunin
Nu cred ca vor pune toate raspunsurile in cele 8 episoade, sunt totusi 16 romane publicate intre1986-2016. Probabil actiunea se va termina in acelasi punct in care s-a terminat in primele 6 OVA (ma refer la cele din 1991 - 1995) sau un pic dupa acel punct. Nakamura multam fain de traducerea episodului.
romane? anime-ul asta este facut dupa un roman?

Tyira

Capitan
Incepem direct cu un atac la scara larga a unei tari despre care nu am mai auzit nimic pana acum.Avem parte si de o cautare de comori,se pare ca soarta Ecbatanri sta intr-o sabie.Dar nimic nu este mai important ca reintoarcerea lui Andragoras pe tron.

Sus