• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Attack on Titan - 36

Nakamura

Team Murachnia
Shinobi Legend

Shingeki no Kyojin - Episodul 36 - Atacaţi
Tradus în română - Online

1080p: :nofile: - ::meganz: - :stream: - :eek:penload:
720p: :nofile: - :stream: - ::meganz: - :gdrive: - :eek:penload: - Nyaa
480p: ::meganz: - :stream: - :eek:penload:

Traducere: Taka
Verificare: BumbleBee
Editare: arachnia
Encodare: Nakamura

Atenţie! Episodul este urcat pe trackerul nyaa.si, un tracker gratuit.
Vă rugăm să păstraţi torrentul la seed cel puţin 30 de zile de la descărcare, pentru a-l menţine activ.​

BijuuMode

Alchimist
Și nu cred că mai avem doar un episod până la finalul seriei .. și acest episod a fost awesome rău , Mikasa ca de obicei badass și puțin înfricoșătoare :laughing: , și mă bucur că l-au recuperat pe Eren .. dar se pare că a venit din nou coșmarul asupra lor .. fix titanul care a mâncat-o pe mama lor a apărut , acum să vede ce se va întâmpla.... cred că Eren se va transforma în titan și o va omorî, că Mikasa la cum a fost rănită nu cred că mai poate face ceva , dar rămâne de văzut ce și cum . Mulțumesc pentru munca depusă acestui episod. ” shinzou wo sasageyo”

Si am ajuns si la penultimul episod .... Un episod frumos , plin de actiune si putina emotie . Pacat de mana lui Erwin ... dar chiar daca a pierdut-o tot a dus misiunea la bun sfarsit . Acum ramane de vazut ce v-a fi in urmatorul episod ... Sunt sigur ca o sa apara sezonul 3. Multumesc pentru munca depusa.

Ultima editare:

NoGameNoLife

Akatsuki
Episodul asta a fost genial ! Imi pare rau de Erwin ... i-a mancat titanu' ala mana ,acum cred ca se pensioneaza in cel mai rau caz si devin ca Levi.
Totusi e o posibilitate ca ,capitanul ala femei careia nu i-am retinut numele sa ii fac o mana mecanica cum are si Edward Elric din Fullmetal Alchemist Brotherh (Si aici imi permit sa fac o paranteza cum ca ,e cel mai bun anime ever) ca pana la urma masinariile de le folosesc ei sunt la fel de complexe.
De abia astept sa treaca si Levi in actiune ,in sezonul 3 evident.
Ma tot intreb care e faza cu Reiner ,Berthold si Annie si cea lalta parte a titanilor...ca tot veni vorba de Annie ,l-a cam facut rau Armi pe Berthold cu ce i-a zis.
Dar trebuia sa fie constient ca ea sa inchis in chestia aia si nu poate sa iasa de acolo.
Multumesc pentru episod ,si sper din tot sufletul sa apara cat de curand urmatorul sezon.

Edy409

Akatsuki
Sunt complet confuz Ymir ca sa fie iertata trebuie sa o aduca pe Christa la ,, casa titanilor '' care nu stiu unde este :laughing: si cred ca acei Titani care nu o iarta pe Ymir pentru pacate am presupunerea sa zic ca si acei titani i-au obligat pe Reiner si Barthlot sa faca lucrurile astea ma gandesc si nici acum nu am aflat inca cine este titanul BESTIE si ca in totdeauna la finalul episodului trebuie sa ne lase cu gura deschisa pentru ca apare titanul care ia omorat mama lui Eren sper ca in episodul urmator sa aflam multe intrebari si raspunsuri dar si sa vedem macar putina actiune . PS : Multumesc de episod shinobi !

Cel mai şmecher a fost Erwin. De ce? Simplu. Când titanul ia mâncat mâna, acesta a strigat sa atace soldatii lui, sa inainteze. Cum mă asa ceva? Un om cu sange rece si-l salveaza si pe Armin.
Faza este ca,Ymir ii zice ceva Historiei ,iar Berthold zice "este invers".
La ce se referea?
La Ymir!
Daca nu intelegeti uitati-va inca o data la episodul trecut, cand Ymir este pusa la conducere. Ymir era o bagaboanta, o boschetarita, care devine cineva dupa ce este aleasa.
Bingo pt cine a prins ideea!

Spoiler Alert!
Vedeti voi, titanul cu care se va lupta Eren este ruda cu el. Acel titan este ...lui vitrega. Tatal sau a mai fost casatorit, pe vremuri. Femeia aceea a devenit titan si este titanul acesta, care a mancat-o pe mama lui Eren si a Mikasei. Nu se stie daca Levin si Mikasa sunt rude.
Da, Eren are un ... acela este Titanul Maimuta.

BogdanBTR

Ninja
Cel mai şmecher a fost Erwin. De ce? Simplu. Când titanul ia mâncat mâna, acesta a strigat sa atace soldatii lui, sa inainteze. Cum mă asa ceva? Un om cu sange rece si-l salveaza si pe Armin.
Faza este ca,Ymir ii zice ceva Historiei ,iar Berthold zice "este invers".
La ce se referea?
La Ymir!
Daca nu intelegeti uitati-va inca o data la episodul trecut, cand Ymir este pusa la conducere. Ymir era o bagaboanta, o boschetarita, care devine cineva dupa ce este aleasa.
Bingo pt cine a prins ideea!

Spoiler Alert!
Vedeti voi, titanul cu care se va lupta Eren este ruda cu el. Acel titan este ...lui vitrega. Tatal sau a mai fost casatorit, pe vremuri. Femeia aceea a devenit titan si este titanul acesta, care a mancat-o pe mama lui Eren si a Mikasei. Nu se stie daca Levin si Mikasa sunt rude.
Da, Eren are un ... acela este Titanul Maimuta.

Explica-mi si mie te rog frumos ideea ca eu nu am prea inteles si poate ma lamuresti tu xD

DamaChar

Capitan
Asta mai mult a fost un meci de rugby , decat un atac , iar toti incerca sa placheze titanul blindat , pana se plictiseste si incepe sa arunce cu jucatorii in cercetasi ( suporteri ) :joy:
Oricum a fost genial , iar faza cu ymir - Historia imi pare rau ca te-am mancat sau cu privirea mikasei :scream: (HORROR )

Multumesc pentru episod .

Sus