• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Campioni Preferați

Mortgrip

Demon Slayer
Vladimir (high sustain, poke, foarte bun pusher mid spre late), Sona, Thresh, Braun (pentru ca main-uiesc suport), Warwick (nu pleci din jungla decat atunci cand vrei), si Rek'sai (pentru ca e foarte fiabil si.... e limitat doar de cooldown-uri)

Rinne

Chunin
Depinde de categorie.
Support: Leona, braum, Thresh, Janna, Taric
Top: Irelia, Volibear, Yorick, Wukong
Mid: Annie, Karma, Katarina, Akali
Jungle: Warwick, Maokai, Hecarim
ADC: -

Dexterlz

Jonin
ADC: Lucian / Draven;
Top: Gnar / Riven
Jungle: Zac / Vi / Lee Sin;
Mid: Zed / Yasuo / Malzahar / Nidalee / Ezreal;
Support: Braum / Thresh.

Ultima editare:

Alkiara

Ex-Shinobi
Sup: Janna(main), Leona, Taric, Sona, Soraka
Jun: Warwick, Malphite, Shyvana, Master Yi, Amumu
Adc: Tristana, Ashe, Teemo, Twisted Fate
Mid: Kayle, Lissandra
Top: Nidalee, Ryze

Ultima editare de un moderator:

Erathris.

perfection.
Support: Leona, Nami
ADC: Vayne, Caitlyn
Jungle: Vi, Volibear, Amumu
Top: Volibear, Nidalee, Irelia, Jax
Mid: Akali, Katarina, Ahri, Cassiopeia

Kirito

Drunk
Sup: Alistar, Leona, Nami, Karma, Braum
Jun: Rek'Sai, Wukong, Xin Zhao, Lee Sin (troll/fun)
Adc: Ezreal
Mid: Malzahar, Yasuo, Ahri, Rek'Sai
Top: Rek'Sai, Xin Zhao, NUNU (>:D), Satan, Irelia, Garen, Fiora (lololo), Jax

ShadowXsc

Membru Aogiri
Support: Thresh, poate Blitz.
Jungle: Lee Sin, Rengar.
Adc: Graves, Lucian, Vayne.
Mid: yasuo, Zed, Twisted Fate.
Top: Renekton, Wukong, Gnar.

Ultima editare:

Flawless

Ex-Shinobi
Păi să vedem... main-ul meu este Nidalee care este un caracter desăvârşit şi un sniper foarte bun. Deasemenea, face un poke foarte bun şi scapă de cele mai multe ori în viaţă. Cougar-ul este şi el strong având în vedere că este hibrid. In late e şi un healer bun (asta dacă faci full ap ).

Ca şi support, cred că aş alege leona cu siguranţă. Este destul de bună la început şi rezistă foarte bine. Mai târziu, se poate juca foarte agresiv cu ea şi poate face carry la tot meciul. Ba chiar, are un cooldown foarte mic la ultimata. (Undeva pe la 1 minut ).

Pe top nu prea joc de obicei dar cred că aş alege Fiora. Nu ştiu de ce. Chiar dacă este mai puţin rezistentă, are mult damage. Chiar şi la început. Cu runele ad şi cu start în w plus doran-ul care îl cumperi la început, ajunge cam la 117 ad. Este destul de mobilă şi scapă atunci când parează iar ultimata este bestială.

Acum jungla... Eu joc VI de obicei şi sunt mulţumită. Face gank-uri foarte bune, este rapidă, are ultimata care are range mare şi face knock ( închide ultimata Katarinei ). Este foarte strong, poţi să ai şi o criticală bună asta dacă faci mai multe iteme de ad, penetration şi câteva de tank.

Adc nu joc mai deloc dar îmi place mult quinn care e pe mecanică lafel ca şi Vayne. Îmi place şi ea dar şi ezreal. Doar că, prefer ap EZ >:D

atonemis

Jonin
Top: Maokai, Shyvana
Jungle: Vi, Warwick, Jarvan, Sejuani
Mid: Ahri, Annie
Sup: Leona, Alistar, Janna, Sona
Adc: Tristana

Știu să joc pe orice lane, deci no problem, iar aceștia sunt campioni mei principali.

Pasager

Vizard
Campini preferati (nu am jucat cu toti campioni acestea sunt decat cei cu care am jucat ) :Gangplank ;Kalista;Master Yi;Diana(sunt cam puiti dar acestea sunt cei cu care imi place sa joc cel mai mult)

Ultima editare:

MirkamiZetskira

Câștigător CMBS #13
Top:Riven, Irelia, Renekton
Jungle:Xin Zhao, Amumu, Shyvana, Kha Zix
Mid: Syndra, Kassadin, Zyra
Adc: Jinx, Graves, Ashe, Caitlyn
Support: Zyra, Leona, Braum

//editat de Alkiara deoarece :s este emoticon, şi : s nu

Ultima editare de un moderator:

TheRoW

Ex-Shinobi
TOP: Darius, Pantheon
MID: ZED, Annie(pentru un campion de 450ip isi face treaba foarte bine), Xerath.
BOT: Jinx(Get jinxed), Sivir, Darven, Caytlin(sper ca am scris bine numele)
Junglers: Godyr(Udyr), Lee Sin, Jarvan, WarWick.

Intrus

Chunin
---TOP:-Am campioni de top DAR nu joc niciodata e lane-ul la care sunt cel mai praf(Trynda, Garen, Dr.Mundo)
---MID: Malzahar, Orianna, Azir
---JUNGLE: Udyr, Malphite, Sejuani, Nidalee
---ADC: Graves(Dead Man Walking)
---(Main Supp)---->: Braum, Alistar, Soraka, Thresh, BlitzCrank, Orianna(cateodata), Annie, Lux(nu joc prea mult), Janna, Nami, Bard, Nautilus.
---Nu am incercat: Leona, Lulu, Tahm Kench, Zilean, Cho Gath(nu am incercat sa il joc support poate merge), Gragas, Morgana(Majoritatea Campionilor Mage, as putea sa ii joc Supp mai mult de jumate au stun si slow) :laughing:
---Nu imi plac:Taric, Sona, Nunu, Kayle, Teemo

Pasager

Vizard
---TOP:-Am campioni de top DAR nu joc niciodata e lane-ul la care sunt cel mai praf(Trynda, Garen, Dr.Mundo)
---MID: Malzahar, Orianna, Azir
---JUNGLE: Udyr, Malphite, Sejuani, Nidalee
---ADC: Graves(Dead Man Walking)
---(Main Supp)---->: Braum, Alistar, Soraka, Thresh, BlitzCrank, Orianna(cateodata), Annie, Lux(nu joc prea mult), Janna, Nami, Bard, Nautilus.
---Nu am incercat: Leona, Lulu, Tahm Kench, Zilean, Cho Gath(nu am incercat sa il joc support poate merge), Gragas, Morgana(Majoritatea Campionilor Mage, as putea sa ii joc Supp mai mult de jumate au stun si slow) :laughing:
---Nu imi plac:Taric, Sona, Nunu, Kayle, Teemo
Incearca Zilean e un campion OP cu bombele lui cu ceas

Intrus

Chunin
Pasager Majoritatea Supportilor ii incerc in free week rotation Am jucat zilean o data in Aram dar nu l-am jucat serios numa m-am prostit ....
O sa il joc serios data viitoare cand o sa fie free :laughing: si din cate am vazut la combo sunt faine+ Ulta

Sus