• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

[Discuție] Game Of Thrones

Cine va rămâne conducător peste cele 7 regate la sfărșitul acestui serial?

• Daenerys Targaryen

Votes: 1 5.9%
  • Jon Snow

Votes: 8 47.1%
  • Cersei Lannister

Votes: 0 0.0%
  • Gendry The Lord of Storm's End

Votes: 2 11.8%
  • Bronn

Votes: 0 0.0%
  • Altcineva

Votes: 6 35.3%

• Total voters
    17
  • Sondaj închis .

marriiuuss

Angry sleeper
Vezi atașament 12260
Mai sunt două episoade până la finalul acestui ”Fenomen”...Am ales să creez acest topic acum, și nu cum am făcut cu un alt topic ”Cine va fi următorul Hokage?”, care l-am creat cu mult timp înainte și a fost sters înainte ca ”evenimentele să aibă loc...”.
Așadar, simțiți-vă fără constrângeri să împărtășiți cu fanii de pe acest site, teoriile voastere despre cum credeți că se va termina acest show.
Acestea fiind spuse...să curgă cu teorii:D

Edit

Sau doar urmăriți show-ul sorbind tacticos dintr-un pahar cu vin, așteptând ca show-ul să se termine :D

Atașamente

Ultima editare:

Raul

Akatsuki
Până acum sezonul ăsta dezamăgește din punctul meu de vedere. Atâta timp am așteptat lupta cu Night King și prietenii lui... Îmi imaginam o lupta între el și Jon Snow, adică lupta sa dureze puțin acolo. Sa vedem pentru ce atâtea pregătiri. Adunarea unei întregi armate, obținerea Sticlei dragonului etc.
Dar el este omorât de Arya fără pic de efort.
Ultimul episod, din nou, a fost dezamăgitor.
În primul rand Sir Jaimie și Brianne? Hai sa fim serioși... Relația lor trebuia sa fie una pur și simplu amicală din punctul meu de vedere. Preferam să-l vad pe Tormund cu ea. Amândoi sunt doua matahale... Chiar era interesant...
Apoi când Jon Snow le povesteste Sansei și Aryei despre adevărata sa identitate, pac! alt cadru...
Cum sa nu arăți reacțiile celor doua?
Apoi când Daenerys pleacă spre King's Landing... Cum sa nu vezi ditamai flota?
Apoi aia trag trei sulițe și toate nimeresc dragonul, iar după ce îl doboară și mai trag câteva zeci către celălalt dragon, toate sulitele zboară total aiurea... Primele trei au fost perfecte, restul de umplutură.
Revenind la subiect... Cel mai probabil Jon Snow va rămâne rege peste cele șapte regate... Țin sa cred ca spre final, deși el nu își dorește sa fie rege, cel mai probabil o sa fie nevoit dintr-un anumit motiv...
Cercei trebuie sa moara sau cel puțin sa fie întemnițată. Daenerys țin sa cred ca nu va prinde finalul în viață, iar ceilalți nu au șanse la tron.

KyubiVal

Stardust Crusader
Fondator
Ceea ce aș vrea și ce ar părea logic, ar fi să fie Jon, mai bine zis Aegon, pe tron. Dar GOT e GOT și nu e nimic cum te aștepți... mulți cred că ar putea fi și Sansa pe tron în final

marriiuuss

Angry sleeper
12290

Cred că el vă rămâne pe tron pentru că oarecum istoria se poate repeta din unele puncte de vedere...și pentru că are un nou nume acum ”The Lord of Storm's End”
Argumente care favorizează teoria:
1.
Conform clipurilor postate de HBO.
Din aceste clipuri reiese că Regele Nopții sau cineva care are legătură cu el va ataca
2. Cel mai probabil Cersei va fi asasinată de Arya, conform predicției date de Melisandre...ochi verzi:).
3.Sunt intrigat de Daenerys...probabil va câștiga războiul, chiar dacă aparent șansele nu sunt de partea ei...
The Lord of Storm's End

Sus