• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

KyubiVal

Stardust Crusader
Fondator

JoJo - Vento Aureo - Episodul 39 - Sclavul adormit
Tradus în limba română - Download & Online

1080:
:meganz: -:gdrive:

Traducere: Lexi_Rogue
Verificare: KyubiVal
Editare: Endou
Encode: AlexT

Vizionare plăcută!

Endou a spus:
Huh, deci am ajuns si la final, 39 de episoade + speciale, o grămadă de muncă, întinsă pe aproximativ 10 luni.
Mă bucur, chiar mă bucur că am avut ocazia să editez întreagul sezon (eu am editat tot sezonul, singur singurel xD).
Acum la final nu prea mai sunt multe de spus, decât că, acesta este sezonul sezonelor, cel mai bun din câte au fost şi posibil din câte vor mai fi.
Le mulţumesc absolut tuturor celor care au trecut prin acest sezon alături de noi, echipa Shinobi, tuturor celor care întrebau pe chat sau in topicuri,
la 10 dimineaţa, în fiecare Sâmbătă dacă apare episodul în ziua repectivă, iar pentru o bună perioadă aşa şi apărea, mai tâziu ne-am lenevit şi noi,
iar perfomanţa noastră a rămas o dulce amintire. Mulţumesc tuturor, în special colegiilor mei, care au fost câţiva,
o să vedem noi când o să postez packul exact câţi!
În curând voi pune şi pack-ul, care sper să fie urcat şi pe FL.
KyubiVal a spus:
Un sfârşit bizar şi emoţionant... E cu siguranţă unul dintre sezoanele cele mai bune din Jojo, cel puţin mie mi-a plăcut mai mult decât precedentul.
Sfârşitul a vrut să accentueze prin acel flashback tema destinului şi cum acesta uneori e de neschimbat orice nu ai face, deşi Giorno a obţinut o putere de a manipula însuşi destinul, o putere greu de înţeles doar din anime, dar citind mai mult despre asta e practic o resetare a evenimentelor pentru persoana lovită de Gold Experience Requiem al lui Giorno, care bagă acea persoană într-un ciclu infinit de morţi repetate...deşi e groaznic pe de o parte, pe de alta... nu suntem siguri că Diavolo a murit cu adevărat, e destinat să existe în acel ciclu, dar totuşi există. Pe de altă parte cei 3 care au murit au rămas victime ale soartei lor predestinate, indiferent de ce-au făcut apoi, au ajuns să moară oricum... Speram să văd un deznodămând un pic mai lung, atât despre cum Giorno va schimba mafia, dar şi despre originele sale care îmi pare că nu prea au fost explicate deloc cum se cuvine.
Sper să nu le ia mult timp şi să vedem cât de curând şi adaptarea părţii a 6-a din manga, Stone Ocean, cu prima protagonistă Jojo feminină :)
Mulţumesc echipei cu care am colaborat să aducem la bun sfârşit sezonul şi de asemenea vouă celor care ne comentaţi şi ne susţineţi la fiecare episod!

Ultima editare de un moderator:
Nu am avut stare si m-am uitat la el in engleza !
Insa , vreau sa spun , multumesc Shinobi Fansub pentru acest sezon tradus in romana , unul dintre ( daca nu) cele mai bune sezoane din JJBA .
Ce pot sa zic decat felicitari David Productions pentru intro-ul ala de milioane . Giorno facand un "DIO pose " a fost genial ...
Ultimile 2 episoade in sine au fost oarecum "filler" cu acest 'spoiler-man' insa au fost tipic Jojo.
Acum asteptam partea 6 ... cand v-a fii (daca v-a fii)

MrBesher

Anbu
Super si acest sezon , chiar mi-a placut mult , trista faza ca s-a terminat , dar orice lucru bun are si un final , prima data cand am vazut sezonul eram putin sceptic , adica nu parea la fel de bun ca restul , dar pe parcurs a aratat cat de bun este acest sezon , iar din cate am auzit despre sezonul 6 deabi il astept si pe ala ! :) Oricum sunt bucuros ca am putut vedea seria integral aici pe site si prin asta vreau sa le multumesc staff-ului Shinobi pentru munca depus , au facut o treaba foarte buna ! Si ca ultima data pentru acest sezon , multumesc pentru traducerea acestui episod , tot odata si pentru intregul sezon ! PACE !

Seba-San

Anbu
Sezonul asta a fost GOLD EXPERIENCE pentru mine. A avut toate calitățile pt mine
Gangstar , mafie , Italia , Polnaref ,Koichi ( chiar dacă a aparut la început ).
Ms pt ep.

Ce se intampla la Roma, ramane la Roma!
Asta este marele final. Si da, cred cu tarie ca este cel mai bun sezon de pana acum. A intrecut si sezonul cu Dio si Jotaro, batalia lor, totul. Pentru moment, pana la part.6 ,care cred cu tarie c-o sa apara mai devreme de cativa ani, poate chiar la anul, poate chiar se lucreaza la ea in momentul acesta, "Vantul Auriu" este varful din JoJo.
Deci ,asta este soarta. Oricat incercam sa ne punem cu ea nu vom reusi niciodata sa o invingem. Ajungem in diferite puncte ale vietii, insa, se intampla oar ceea ce ne este scris. Mereu ma intrebam: De ce nu moare Mista ? Am aflat azi de ce. Fiindca nu era in destinul sau sa moara. Destinul sau era sa fie langa Giorno Giovanna. Destinul sau era sa fie langa Trish. Sa fim prea orbi sa nu observam ca cei doi, intr-un final, s-au palcut si-au ramas impreuna. Mista este "pistolul" lui Giorno. Trish a fost "telul" ,Naranncia a fost "emotia" ,Abacchio "sacrificiul" si ,intr-un final ,Buciaratti a fost "viitorul" sau.
Toate acestea l-au format pe Don Giovanna ,capul mafiei.
"Vantul auriu" a reprezentat cele 3 morti ce au facut posibila aceasta evolutie a lui ca om.

io e te contro tutti

KyubiVal

Stardust Crusader
Fondator
Un sfârşit bizar şi emoţionant... E cu siguranţă unul dintre sezoanele cele mai bune din Jojo, cel puţin mie mi-a plăcut mai mult decât precedentul.
Sfârşitul a vrut să accentueze prin acel flashback tema destinului şi cum acesta uneori e de neschimbat orice nu ai face, deşi Giorno a obţinut o putere de a manipula însuşi destinul, o putere greu de înţeles doar din anime, dar citind mai mult despre asta e practic o resetare a evenimentelor pentru persoana lovită de Gold Experience Requiem al lui Giorno, care bagă acea persoană într-un ciclu infinit de morţi repetate...deşi e groaznic pe de o parte, pe de alta... nu suntem siguri că Diavolo a murit cu adevărat, e destinat să existe în acel ciclu, dar totuşi există. Pe de altă parte cei 3 care au murit au rămas victime ale soartei lor predestinate, indiferent de ce-au făcut apoi, au ajuns să moară oricum... Speram să văd un deznodămând un pic mai lung, atât despre cum Giorno va schimba mafia, dar şi despre originele sale care îmi pare că nu prea au fost explicate deloc cum se cuvine.
Sper să nu le ia mult timp şi să vedem cât de curând şi adaptarea părţii a 6-a din manga, Stone Ocean, cu prima protagonistă Jojo feminină :)
Mulţumesc echipei cu care am colaborat să aducem la bun sfârşit sezonul şi de asemenea vouă celor care ne comentaţi şi ne susţineţi la fiecare episod!

marriiuuss

Angry sleeper
Donator Legendă
Când am început să vizionez acest sezon, nu mă așteptam să fie atât de bun...habar nu aveam că este sezonul 5:D...Deci voi viziona și celelalte sezone :D
Mulțumesc băieți pentru munca depusă!!

BijuuMode

Alchimist
Băi sincer sezonul ăsta chiar ma impresionat a fost mult mult mai bun ca și precedentul, ceea ce nu-mi place e că au murit Narancia, Abbachio, Bucciarti :((( dar asta e .. se întâmplă în fiecare sezon :laughing:, din ce am auzit e posibil ca partea 6 să fie animată în 2021, să sperăm. Mulțumesc pentru munca depusă acestui anime !

Sus