• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Kaze ga Tsuyoku Fuiteiru - Introducere

Bluebell

cookies!
Administrator
Traducător
Encoder Anime
Verificator
Reaction score
2,423

~ Info ~

Genuri: Drama, Sport, Slice of Life, Comedie
Nr. episoade: 23
Difuzare: 3 octombrie 2018
Studio: Production I.G. (Attack on Titan, Psycho-Pass, Haikyuu!!)

Doi alergători talentați care nu și-au îndeplinit potențialul se
întâlnesc întâmplător și își reaprind entuziasmul pentru acest sport.

Kakeru, un fost alergător de elită, tocmai a furat mâncare dintr-un magazin și încearcă să se facă nevăzut.
Acesta atrage atenția lui Haiji, student la Universitatea Kansei, și el alergător.
Haiji îl convinge pe Kakeru să locuiască în clădirea lui, alături de ceilalți locatari pe care încearcă să îi convingă să participe la maratonul Hakone Ekiden.

~Preview~

Ultima editare:

adysanu

Urs Brun Carpatin ᵔᴥᵔ
Traducător
Reaction score
4,010
Vârstă
27
Hmm, tematica si povestea nu par cine stie ce. Nush de ce am impresia ca ati luat seria asta mai mult pt bishounenii din ea.:unamused:
Asa e cand lasi totul pe mana fetelor.:triumph::sweat::joy:
De nu as pune batul pe voi, grav de tot.:imp:

Bluebell

cookies!
Administrator
Traducător
Encoder Anime
Verificator
Reaction score
2,423
Hmm, tematica si povestea nu par cine stie ce. Nush de ce am impresia ca ati luat seria asta mai mult pt bishounenii din ea.:unamused:
astept o parere dupa ce urmaresti primul episod. trebuie sa apara azi.
(ps: si ce daca are bishounen? de parca baietii nu se uita dupa fete :expressionless: asta-i dublu standard. baietii au voie, dar fetele nu? :triumph:)
Post automatically merged:

Un anime trafus in romana in us eu zic ca merge, toate dite-urile traducdoar ce e mega popular si restul raman asa in "purgatoriu" .
aaaa.... nu-mi dau seama daca e un comentariu pozitiv sau negativ :laughing:)

Handa-Sei

Genin
Reaction score
238
Vârstă
25
Am văzut primele două episoade și e relativ ok, nu prea am idee sincer cât de departe vrea să ajungă cu povestea, dar e clar că în ciuda faptului că este un anime despre alergat, acțiunea este prezentată momentan într-un pas destul de lejer... :) /Stilul grafic dar și exprimarea artistică tind extrem de mult spre cele din "Ballroom e Youkoso", ceea ce nu e neapărat atât de rău, e oarecum simpatic, dar în același timp uneori pare și puțin cam rigid... :no_mouth:

Aștept să ajungeți cu seria la zi, spor la treabă! :grinning:

Ultima editare:

KyubiVal

Stardust Crusader
Fondator
Reaction score
8,443
De ce, fetele nu au şi ele gusturi? Nu trebuie să facem şi serii pe placul lor? Oare nu avem deja destule serii de băieţi, pentru băieţi?

adysanu

Urs Brun Carpatin ᵔᴥᵔ
Traducător
Reaction score
4,010
Vârstă
27
De ce, fetele nu au şi ele gusturi? Nu trebuie să facem şi serii pe placul lor? Oare nu avem deja destule serii de băieţi, pentru băieţi?
:laughing: lasa-ma mai sa ma iau de ele, nu fi chitra

astept o parere dupa ce urmaresti primul episod. trebuie sa apara azi.
Scoateti-l si o sa ma uit macar la un episod, sa vad ce e de capul lor. Sper sa fie si ceva fete prin anime, nu numai wurst festival.

Dark Angel

Dark Lord
Traducător
Reaction score
8,636
Nu este o serie care sa-mi fi atras atentia. Nu sunt chiar fanul astfel de animeuri, dar e un lucru bun sa vad diversitate printre seriile facute de Shinobi. Va urez multa multa bafta cu seria. Sper sa o duceti cu bine la capat.
Apropo, foarte buna idee cu linkurile de la Discuții din această secțiune .
Am vazut la mai multe serii si chiar sunt utile.

Sus