• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

Leauge Of Legends: Campioni

LezyHD

Spion
1)Depinde cum iti merge in early/mid si de ce e nevoie in echipa. Eu as spune Darius pt ca are mai multe calitati decat fiora , e gap closer , are grab , slow , merge foarte bine facut tank. Pe de alta parte si fiora e ok , eu am vazut cativa care dau carry destul de usor , dar trebuie sa farmezi bine + sa ai avantaj pana in mid-game , altfel decazi.

2)Tot teemo ramane mai dragut in ochii mei !

3)Ar fi : Jarvan , Riven , Alistar , Vayne si FIddlesticks. Astia merg top , mid , jungle , chiar si bot-lane !

Sper ca te-am ajutat. Btw , fiora nu e champ de KS !

Kirin

Akatsuki
1. Eu zic că Fiora pentru că din seria ultimată mizeră și pentru că OP
2. Teemo, normal
3. Yasuo e bun pe orice lane mai puțin jungle :laughing:). Teemo chiar că poate să meargă pe orice lane la fel și Fiddlesticks

Ciupy

Genin
1)Fiora op.Ultimata este mult prea tare, nu poate primi damage(exceptie fiddle care o poate afecta)

2) Gnar, Teemo este un caracter infect.

3)Yasuo, Fiddle, Alistar, Riven, Jarvan

atonemis

Jonin
1. Darius mai bun in late, deoarece poti sa-l faci tank/ad si nu mori asa usor, iar in schimb fiora ii champ full AD, asa ar trebui jucata, dar in team fight daca ii dai la fiora un exhaust inainte sa-si dea ult ii useless. Iar unu oameni joaca fiora doar pentru ca poate sa care usor in early/mid dar in late daca ai un tank precum seju/nunu/zac ii useless.

2. Gnar.

3. Lee, Riven, Fiddle, Nautilus, Lulu ( fara jungle, in rest merge pe orice lane ).

Alkiara

Ex-Shinobi
1. cred că e mai bună Fiora la ora asta datorită skilurilor pe care le are
2. e mai drăguţ Teemo, sunt conservator
3. 5 campioni foarte versatili sunt: Nidalee, Malphite, Lee Sin, Teemo şi Fiddlesticks

Pasager

Vizard
1.Ambi campioni sunt de KS eu il preger pe Darius deoarece nu am jucat cu Fiora
2.Gnar
3.Master Y,Jax(cel mai echilibrat campion dupa parerea mea),Lee Sin,Jarvan,Gangplank.

Sus