• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

One Piece - Schimbare de look!

Ce părere aveți despre schimbare?

• Total voters
    46

Bluebell

cookies!
Administrator
Traducător
Encoder Anime
Verificator
★・・・★ SPOILER ALERT! ★・・・★
ACEASTĂ POSTARE CONȚINE INFORMAȚII CE POT AVEA CARACTER DE SPOILER, DACĂ NU SUNTEȚI LA ZI CU MANGA ONE PIECE!

One Piece – Schimbare de look!
(articol tradus din limba engleza)

Dacă există un lucru pe care îl iubesc fanii One Piece, acela este Nami. Navigatorul este unul dintre aliații cei mai de încredere ai lui Luffy și a parcurs un drum lung de la arcul "Arlong".
În prezent, Nami este mai puternică decât oricând și are un costum nou, pe măsură. (Unul care o acoperă ceva mai bine)

Dacă te-ai săturat de aspectul revelator al lui Nami din arcul "Insula Whole Cake", avem o veste bună.
Recent, Shonen Jump a lansat o nouă poveste cu arcul "Reverie", iar Nami are un aspect nou, pentru a sărbători intrarea ei în Wano.

După cum se poate vedea, fată a schimbat ținuta din două piese pentru una singură. Nami are o rochie mini, cu franjuri și mâneci trei sferturi.
Brodata cu flori, ținuta este complementată de părul lung și sandale cu toc, făcând-o pe Nami să arate adorabil.

În ceea ce privește restul echipajului, aceștia arată la fel. Bineînțeles, cu toții vor suferi o altă schimbare vestimentară odată ce vor ajunge în Wano.

Zet

Jonin
Țin minte că într-un capitol (nu mai țin minte numărul), apăruseră o pagină în care ar fi fost arătate practic naționalitățile membrilor din echipaj, dacă ar fi fost reale. Un lucru fain ar fi să combine ideea asta cu stilul vestimentar obișnuit al personajelor. Sunt sigur că există loc de îmbunătățiri, însă până acum, sunt mulțumit cu schimbarea asta.
Acum mai rămâne doar pălăria lui Robin. Mi-e dor de pălăria aia.

Fiecare arc nou e incitant fiindca aduce muuulte schimbari. Si aventuraaa. ♥ Unul din principalele lucruri pe care le ador pe One Piece. Aventura, locurile noi, culturile, ce idei colorate mai are Oda. Abia astept sa ii vad pe toti imbracati in kimono-uri si alte tinute traditionale japoneze. ♥
Stiu ca nu sunt in masura sa va cer asta, dar ar fi absolut minunat daca ati acorda prioritate traducerii noilor capitole din manga One Piece. Daca in engleza apare de obicei joia sau vinerea, cel mai tarziu sambata ( in rare cazuri ), as aprecia sa apara si la voi in romana asa cum apar episoadele. :D Adica stiu ca voi traduceti episoadele noi foarte repede. Stiu ca aveti o multimee de alte proiecte si putin staff, dar cred ca cea mai populara si bine vanduta manga ar merita prioritate. Nu zic nimic in nume de rau sau in tot sarcastic. Va ador si va respect munca, de la voi downloadez in fiecare saptamana noul episod One Piece si urmaresc celelalte serii on going. Va multmesc din suflet pentru tot! ♥ Si imi pare rau ca nu prea mai comentez.. Dar sa stiti ca eu va voi aprecia mereu! ♥

ruffy

Dragon Slayer
O idee foarte buna pentru Oda sa mai schimbe putin vestimentatia personajelor ma bucur foarte mult asta va fi placut ochiului o noua schimbare a vestimentatiei personajelor ms shinobi.

Sus