• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

One Punch Man S2 - 12 [Final]

Joshua10red

Shinobi
Encoder Anime

One Punch Man S2 - 12 Curățarea mizeriei discipolului
Tradus în limba română - Download & Online

1080p:
:meganz: - :gdrive: - :YU: - :mp4u: - :openload: - :ddl: - :sendit: -

Traducere: BDragosIT
Verificare: KyubiVal
Editare: Joshua10red
Encodare: Joshua10red

ArThur22

Anbu
Destul de dezamagit de acest sezon , nu s-a ridicat la nivelul primului sezon .
Singurul lucru interesant si placut cat de cat a fost Garo chiar si flashback-urile . Ce nu mi-a placut e ca pe Saiatama la aratat mai rar , cel putin asa am vazut eu..
Multumesc pentru munca depusa Shinobi Team !

KyubiVal

Stardust Crusader
Fondator
Mulțumesc mult tuturor celor cu care am colaborat la acest proiect și anume @Ioana_K @Jo125 @Joshua10red și @BDragosIT care au făcut posibilă traducerea acestei serii în română. Sper că v-a plăcut cum am făcut-o, că ne-a dat destule bătăie de cap cu toate numele, atacurile și adaptările lor.
Sezonul probabil nu e la fel de bun ca și primul, atât ca poveste cât și ca animație, dar eu nu aș spune că e rău, chiar deloc. Animația a fost chiar destul de bună în unele momente, schimbul studioului s-a simțit, că e cam greu să rivalizezi cu Madhouse la acest capitol, dar totuși s-au descurcat binișor. Iar povestea e ca în manga, și nu mai are efectul de ”nou” deci era evident că n-o să aibă același efect impresionant ca cel de început. Mie personal oricum mi-a plăcut și m-a făcut suficient de curios să vreau o continuare. Probabil o să continui cu manga :D
Ne reauzim cu un S3 dacă se va face :)

BlackOps

Jonin
Chiar nu ma asteptam sa se opreasca la episodul 12, dar dupa cum s-a terminat ar fi un S3 la orizont. Pentru ca merita acest anime. Felicitari echipei care s-a ocupat de acest anime si desigur continuati cu manga OPM. Sunt dezamagit ca nu o sa mai vad OPM o perioada de timp. Asta e. Thug life.
Thank's 4 the great joob guys !

Am incheiat si sezonul 2 din OPM!
Am inteles acum care este treaba cu Garo ,marele vanator de eroi, si se pare ca au observat si monstrii ca el nu ucide eroii ,ci doar le provoaca rani foarte grave. Era sa ii provoace anestezia Silver Fang. Orcum nu-l omora fiindca atunci cand Genos a dat sa traga catre Garo si pasaroiul ce-l rapise, Silver Fang a avut o grimasa pe fata, una de regret.

Gluma lui King si Saitama mi-a intarit teoria.
Vedeti voi, prima lupta a centipedului cu Blast ? A fost acum cativa ani ,iar de atunci ,Blast a disparut fara urma. Insa, in urma lui Blast a aparut o umbra. Lumea nu il observa ,nu multi ,insa aceasta umbra seamana cu el si... Da, eu cred ca ,Blast .in lupta cu Cemtipedul Varsnic ,s-a lovit la cap si asa si-a pierdut parul ajugand chel si fara memorie. Deci ? Blast si-a pierdut memoria si-a devenit Saitama ,un tip obisnuit cu o putere neobisnuita care iese in evidenta doar la catastrofe.
Comenatriul o sa ramana aici, ca-n timp am mai avut dreptate eu la cateva serii cu ceea ce am zis.
Plus de asta ,n-a observat nimeni placerea lui Saitama de a purta peruca ?

BlackOps

Jonin
Am incheiat si sezonul 2 din OPM!
Am inteles acum care este treaba cu Garo ,marele vanator de eroi, si se pare ca au observat si monstrii ca el nu ucide eroii ,ci doar le provoaca rani foarte grave. Era sa ii provoace anestezia Silver Fang. Orcum nu-l omora fiindca atunci cand Genos a dat sa traga catre Garo si pasaroiul ce-l rapise, Silver Fang a avut o grimasa pe fata, una de regret.

Gluma lui King si Saitama mi-a intarit teoria.
Vedeti voi, prima lupta a centipedului cu Blast ? A fost acum cativa ani ,iar de atunci ,Blast a disparut fara urma. Insa, in urma lui Blast a aparut o umbra. Lumea nu il observa ,nu multi ,insa aceasta umbra seamana cu el si... Da, eu cred ca ,Blast .in lupta cu Cemtipedul Varsnic ,s-a lovit la cap si asa si-a pierdut parul ajugand chel si fara memorie. Deci ? Blast si-a pierdut memoria si-a devenit Saitama ,un tip obisnuit cu o putere neobisnuita care iese in evidenta doar la catastrofe.
Comenatriul o sa ramana aici, ca-n timp am mai avut dreptate eu la cateva serii cu ceea ce am zis.
Plus de asta ,n-a observat nimeni placerea lui Saitama de a purta peruca ?
Nu sunt de acord cu tine despre cine e Blast sau Saitama de fapt. Blast e Blast si Saitama e Saitama. Chiar nu ai urmarit primul sezon? Si vezi ca mai sunt si niste mici episoade separat de primul sezon. Acolo il arata pe Saitama cum devine el puternic. Chiar Saitama a zis ca a chelit din cauza ca a devenit prea puternic. THE END.

Teo

ANBU.
Editor Manga
Nu sunt de acord cu tine despre cine e Blast sau Saitama de fapt. Blast e Blast si Saitama e Saitama. Chiar nu ai urmarit primul sezon? Si vezi ca mai sunt si niste mici episoade separat de primul sezon. Acolo il arata pe Saitama cum devine el puternic. Chiar Saitama a zis ca a chelit din cauza ca a devenit prea puternic. THE END.
Saitama este Blast 100%, daca nu ai citit manga originala a lui Oda

Ai fost indus in eroare de amintirile false pe care le are el. Saitama este Blast.
Se va dovedi asta in timp.
Este ca-n AOT ,cand totul ne-a fost dezvaluit din episodul 1 ,sez1 ,cand Eren visa.

oalex2

Jonin
Ai fost indus in eroare de amintirile false pe care le are el. Saitama este Blast.
Se va dovedi asta in timp.
Este ca-n AOT ,cand totul ne-a fost dezvaluit din episodul 1 ,sez1 ,cand Eren visa.
Cum se poate ca Saitama sa fie Blast cand Blast a salvat-o pe Tatsumaki cand era mica ?
Hai sa iti zic asa pentru tine, Tatsumaki are 28 de ani, ea a fost salvata de blast cand era mica, pe vremea aia blast era adult (SAU pe aproape macar).
Saitama are 25 de ani, cand Tatsumaki era mica, saitama era si mai mic, deci e imposibil.

Legat de acest sezon.. Pentru un studio care nu se ocupa cu animatiile de lupte, ci in mare parte anime-uri ecchi si asa, a fost o animatie chiar foarte buna si a prins cele mai bune lupte din sezon intr-o calitate chiar foarte mare. Mi-a placut mult sincer :heart:. Respect lor.
Pentru cei ce zic ca Saitama a aparut foarte rar... E si normal, ai aflat tot ce voiai despre el in Sezonul 1, informatiile lui sunt cele mai Basic, S2 a fost pentru a pune in evidenta ceilalti eroi si a fost un character development pentru Garou. Un sezon chiar foarte bun.
De acum, in cativa ani urmatorul
Post automatically merged:

Saitama este Blast 100%, daca nu ai citit manga originala a lui Oda
Citeste si tu mai sus. In manga originala Blast e un caracter oficial... Vrei sa spui a lui One? Oda e cu One Piece

Cum se poate ca Saitama sa fie Blast cand Blast a salvat-o pe Tatsumaki cand era mica ?
Hai sa iti zic asa pentru tine, Tatsumaki are 28 de ani, ea a fost salvata de blast cand era mica, pe vremea aia blast era adult (SAU pe aproape macar).
Saitama are 25 de ani, cand Tatsumaki era mica, saitama era si mai mic,
Tatsumaki mint fiindca este in favoarea ei sa ramana asa. Nu te-ai intrebat niciodata cum reuseste societatea monstriilor ? Simplu. Un erou este liderul monstriilor. Si nu, nu este Orochi. Orochi este un mic segment din poveste. Adevaratul puzzel este atunci cand se dovedeste cine este subalternul cu un ochi al lui Orochi.
Tatsumaki se da erou sa nu dea de banuit. Ea la randul ei nu vrea sa isi aminteasca Saitama ca ele este Blast fiindca el stia ce se intampla.
Tatsumaki va incerca sa dea vina pe Fubuki si pe eroii ce o servesc pe ea.
Seria are multe ițe.
O sa ai surpize mari si cu Garou ,King s.a.m.d

Citeste si tu mai sus. In manga originala Blast e un caracter oficial... Vrei sa spui a lui One? Oda e cu One Piece
Povestitorul Oda ,a desenat prima data seria. A vrut el sa deseneze manga. A iesit foarte rau. Tipul care face seria nu este ideea lui originala ,el fiind doar desenator. Sunt doua serii manga ,la fel, pe alocuri separate. In cea originala ,autorul nu introduce chestia cu Orochi de exemplu ,insa ,

Teo

ANBU.
Editor Manga
Tatsumaki mint fiindca este in favoarea ei sa ramana asa. Nu te-ai intrebat niciodata cum reuseste societatea monstriilor ? Simplu. Un erou este liderul monstriilor. Si nu, nu este Orochi. Orochi este un mic segment din poveste. Adevaratul puzzel este atunci cand se dovedeste cine este subalternul cu un ochi al lui Orochi.
Tatsumaki se da erou sa nu dea de banuit. Ea la randul ei nu vrea sa isi aminteasca Saitama ca ele este Blast fiindca el stia ce se intampla.
Tatsumaki va incerca sa dea vina pe Fubuki si pe eroii ce o servesc pe ea.
Seria are multe ițe.
O sa ai surpize mari si cu Garou ,King s.a.m.d

Povestitorul Oda ,a desenat prima data seria. A vrut el sa deseneze manga. A iesit foarte rau. Tipul care face seria nu este ideea lui originala ,el fiind doar desenator. Sunt doua serii manga ,la fel, pe alocuri separate. In cea originala ,autorul nu introduce chestia cu Orochi de exemplu ,insa ,
Putem spume ca povestea cu orochi este filler

Sus