• Aprecierile și comentariile voastre ne motivează! Dacă apreciezi munca pe care o depunem, înregistrează-te și dă-ți cu părerea asupra seriilor pe care le urmărești!
  • Ne puteţi găsi şi pe canalele oficiale de Discord sau Telegram ale grupului!

[Votare] Zurgălăi, veseli zurgălăi!!

Cine merită să câștige?

• Total voters
    106
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Bluebell

cookies!
Administrator
Moderator
Traducător, Verificator, Encoder

☆ ~ A sosit ziua cea mare! Este vremea să votați poza de profil și cover-ul pentru Facebook-ul oficial Shinobi! ~ ☆

✿ Regulile sunt următoarele: ✿

♡ participanții la concurs (se știu ei cine sunt ;)) NU au voie să se voteze!
♡ se vor lua în calcul numai voturile membrilor cu cel putin 15 postari! (pt a se evita folosirea conturilor duble/false)
♡ aveți la dispoziție 7 zile pentru a vota

Țineți minte:
♥ trebuie să fie ceva potrivit pentru iarnă
♥ cover-ul trebuie să aibă: simbolul shinobi și adresa forumului

ATENȚIE! PUTEȚI VOTA UN SINGUR AVATAR ȘI UN SINGUR COVER!

COVER 1
COVER 2
COVER 3

Spor la vot și mult succes participanților!​

Serafim

Jonin
Toate sunt destul de reușite. Dar simplitatea Avatarului 1 și a Coverului 1 par să mă atragă mai mult. Sunt chiar frumoase le dau 10+.
Simplitatea uneori este cea mai frumoasă!
Știu că votarea este individuală și nu ar trebuii spusă. Dar nu cred că am făcut rău în a-mi spune părerea! :)

adysanu

Urs Brun Carpatin ᵔᴥᵔ
Traducător
Sincer nu e nimic extraordinar la toate 3, oricare ai alege cam tot aia e.
Nu ma intelegeti gresit, eu nici macar atat nu stiu sa fac. :oops:
Nu vreau sa va descurajez sau sa va simtiti ca nu sunteti apreciati, dar asta e parerea mea.
Probabil ca si numarul mic de participati a afectat foarte mult diversitatea lucrarilor.:)

Avatar 1 - nu-mi place scrisul ala deloc, nush de ce, instalatiile sunt o idee buna
Avatar 2- am vazut cam peste tot ideea cu caciulita de mos, incat mi se face rau cand o vad, sorry
Avatar 3 - ceasul, fereastra, pisica si fulgii de nea sunt niste elemente simple si cu logoul tot simplu - e o simplitate placuta zic eu, cu multe elemente specific japoneze - de asta am si votat avatarul asta

Cover 1 - din nou, nu-mi place scrisul, instalatiile si cu bulele cu serii sunt elemente interesante
Cover 2 - prea yaoi pentru gusturile mele, sigur a fost facut de vreo yoista :p
Cover 3 - simplu, deloc tipator pentru ochi, cu elemente japoneze + fungi de zapada - din nou, am votat tot 3

Si uite asa, desi nu am contribuit cu nimic la concurs si nu ma pricep sa fac mare lucru, m-am transformat intr-un critic profesionist. :shh:

Ultima editare:

Starrk

Bruh
Shinobi Legend
Superb avatarul 1 si coverul 1, celelalte doua optiuni sunt pur si simplu un wallpaper cu logoul/scrisul shinobi lipit peste, nimic special imo.

kanyst

Legend
Administrator
Traducător, Ed. Manga, Encoder
cover 1 si avatar 1 arata cel mai bine, desi am ramas putin dezamagit cand am vazut cum a fost redimensionat logo-ul shinobi in cover, nu stiu daca era obligatoriu sa fie pus, daca nu era mai bine ar fi lasat fara, oricum raman la ideea ca cele 2 arata mult mai bine, comparativ cu celelalte.
Multumim tuturor pentru participare, tho. Nu va lasati descurajati, nimeni nu s-a nascut profesionist in arta designului, exersati si rezultatele vor aparea.

MarianV

Ninja
Sincer Avatar 3 / Cover 3 sunt cele mai potrivite. Imi place.si 1/2 dar primu parca este prea mult cocacola

Tiesto

Câștigător CMBF
Destul de dezamagit de editia asta a concursului, si din partea participantilor si din partea organizarii, dar sa trecem peste si sa vorbim despre lucrari.

Participant 1
- Sincer sa fiu, prima data cand am vazut avatarul am zis "wow, editia asta a venit in forta", foarte buna ideea cu textul 3D, culorile frumos alese...si atat. De acolo ai dat cu batul in balta.
Efectele alea de bokeh aratau atat de bine pe un un Screen ca si blending mode, nu cum le-ai lasat. Becurile le-ai facut cu totul rosii, in felul asta ai facut toata lucrarea rosie si s-a dus tot farmecul textului. Stiu ca textul a fost facut probabil in Cinema4D sau eventual in functia 3D a photoshopului, adica nu pot sa zic ca ai depus prea mult efort sa il faci, dar a fost buna ideea, pacat de continuare.
Cover
- Preferam sa vad ceva diferit, nu avatarul pe dimensiuni mai mari si niste cercuri in plus si alea cu imaginile prost redimensionate. Exact ce am spus pentru avatar, e valabil si pentru cover: totul e rosu, ai facut lucrarea total monocromatica si arata foarte dubios.

Participant 2:
- O aglomeratie de elemente si sclipici si chestii, not fine. Un sfat: cand mai vrei sa combini elemente, din stanga si din dreapta, alege-le in asa fel incat sa fie de aceeasi calitate/realitate(digital sau fotografie). Ai bagat renderul ala de caciula reala peste un logo digital si o ghirlanda mult prea detaliata fata de restul elementelor. Cu cat mai simpla, organizata si curata lucrarea, cu atat mai frumoasa si daca imbini si elementele intre ele sa para toate dintr-un singur loc, e ce trebuie.
Cover - Aceleasi comentarii de la vatar valabile si pentru cover.

Participant 3:
- Sincer sa fiu, lucrarile sunt foarte simple, o imagine ca background, logoul si un text...5 minute. Dar fata de restul lucrarilor, sunt curate si imi place asta.
Comentariul acesta este valabil pentru toti participantii si nu numai: O lucrare cu multe elemtene nu inseamna ca e o lucrare buna neaparat; din asta poate rezulta un haos. Cel mai bine este sa te rezumi la cat mai putine elemente, pastreaza lucrarea curata si o sa arate de 1000 de ori mai bine.

Voi vota cu Participantul 1 pe partea de avatar si Participantul 3 pe partea de cover, pentru simplitate.

Imi cer scuze daca am fost putin cam dur, dar am fost putin dezamagit de anumite decizii ale organizarii, dar asta nu schimba faptul ca aceste critici si sfaturi sunt gresite. Din contra, sunt sincere si totul se invata din incercari si greseli. Bafta tuturor in continuare!

kanyst

Legend
Administrator
Traducător, Ed. Manga, Encoder
Mulțumim pentru participare tuturor. În urma numărării voturilor, conform acestei reguli ”se vor lua în calcul numai voturile membrilor cu cel putin 15 postari! (pt a se evita folosirea conturilor duble/false)” câștigătorul aceste ediții, cu un număr total de 57 de voturi, @Karyiton, cu lucrările Avatar 3 + Cover 3.
Pe locul 2, cu un număr de 51 voturi, @Dumi, lucrările Avatar 1 + Cover 1
Iar pe locul 3, cu un număr de 30 voturi, @Harukachan, lucrările Avatar 2 + Cover 2.

Mulțumim pentru participare, lucrările câștigătoare au fost expuse deja pe pagina noastră de facebook.

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus